Tři půvabné herečky vzpomínají, co zažily na place…

Jak herečky vzpomínají na natáčení?   Sabina Laurinová v roli královny: V pohádce si zahrály i moje dcery Valentýna a Mája. Nejsem rozhodně z těch, kdo by chtěl pašovat rodinu do filmu, ale Zdeněk Troška si přál mít malé dívenky v pohádce, a já tak mohla spojit příjemn


Jak herečky vzpomínají na natáčení?

 

Sabina Laurinová v roli královny:

V pohádce si zahrály i moje dcery Valentýna a Mája.

Nejsem rozhodně z těch, kdo by chtěl pašovat rodinu do filmu, ale Zdeněk Troška si přál mít malé dívenky v pohádce, a já tak mohla spojit příjemné s užitečným. Holky vypomohly, a zároveň byly se mnou, čili jsem nemusela řešit hlídání. V těch několika obrazech si před kamerou hlavně hrály, i když starší Valentýnka to brala velmi zodpovědně. Občas byly náročnější chvíle, ale taky veselé. Každopádně budeme mít na tyto letní prázdniny a krásnou pohádku moc hezké společné vzpomínky.

Eva Josefíková v roli Štěpánky

V roli princezny Štěpánky jsem se cítila moc dobře a vlastně přirozeně. Je to veselá a rozpustilá holka, která si nezakládá na svém královském původu, a to mi bylo sympatické. Když se královna rozhodne převychovat ji v „dámu jaksepatří“, ponechá si i tak svou nenucenost a čertíky v očích. Snad se mi povedlo ztvárnit princeznu, která si získá sympatie diváků! Měla už jsem tu čest zahrát si Barunku v Babičce v Národním divadle, ale ve filmu jsem dosud tak velkou roli nedostala. Bylo to moje první natáčení a moc jsem si to užila! Hlavně všechny ty šaty, které jsem jako princezna směla nosit :)!

Bára Munzarová v roli komorné

Natáčení se mi moc líbilo, i když jsem si zvláště při jedné scéně „užila“ své.  Miluji zvířata všeho druhu, hlavně díky své sestře, která vlastní koně. Takže když na plac nastoupil pan Tomšovský, profík přes zvířátka, a přivedl nejdřív pejska, byla jsem v klidu a vlastně i nadšená. Jenže nakonec přinesl asi dvacet potkanů, které mi postupně rozmísťoval na ramena, do zástěry, ba i na hlavu, a to už jsem vážně byla na vrcholu blaha. Ale jak říkám, miluju zvířata

INFO: Pohádka Čertova nevěsta má premiéru 28. dubna. V mužských rolích uvidíte Davida Suchařípu, Františka Němce či Karla Zimu.

 

www.ivavondrova.cz

Foto: Bontonfilm a Jan Kuděla