Prsa: jako slunce, jablka či pomeranče. Jak jim pomoci, aby nedopadla jako pytle na hady?

Prsa: jako slunce, jablka či pomeranče. Jak jim pomoci, aby nedopadla jako pytle na hady?

Prsa, naše chlouba nebo zdroj mindráků. Některé z nás mají to štěstí, že prsa řešit nemusí, případně mají dost finančních prostředků, aby se s nimi vypořádaly jednou pro vždy,
a to chirurgickým zákrokem. 


Druhá část ženské populace má ke svému poprsí minimálně výhrady, případně, přes veškerou spokojenost, dělá si hlavu, jak si ty svoje poklady udržet „v kondici“. Rad a porad je mnoho, na internetu se to hemží diskuzemi, některé jsou vskutku zajímavé až bizarní. Jedno je ale nad slunce jasné: zázračné pilulky na trvalé zvětšení ňader neexistují, stejně jako krémy na zpevnění „na věky věků“.

Našla jsem informaci, že je dobré, v mládí (co je „mládí“ v této radě definováno nebylo) potírat prsa vajíčkem
a zapíjet to množstvím černého piva. Dále jsem se dozvěděla, že lze tvar a pevnost prsou ovlivnit vhodnou stravou – jídelníček byl uveden, ale citovat ho nebudu, nepřipadal mi nijak objevný.  Objevil se i podrobný návod, jak prsa stimulovat akupresurou. Proti samotné akupresuře nic nemám, ovšem mám dojem, že růst a pevnost ňader se jí ovlivnit nedá – to už zavání pomalu černou magií. Přízemní ačkoliv diskutabilní radou je spaní v podprsence. Ta by měla neposedné melounky udržet ve snu na místě a předcházet tak jejich vytahování. Hovoří se samozřejmě o podprsence sportovní, ovšem otázkou je, co tomu řekne náš krevní oběh a jak se s tím vypořádá spící dáma vzhledem k pohodlí.

Co se mi zdá rozumné, je snaha o intensivnější prokrvení pokožky prsů, jež napomáhá k celkovému zpevnění. Takže sprchování studenou vodou (pokud to vztáhneme na celé tělo, zapůsobíme i na další partie se sklony
k uvadání a podpoříme imunitní systém).  Můžeme jít ještě dál a zkusit masáže ledem – pokud do toho zapojíme partnera, spojíme příjemné s užitečným. Určitě vhodný je peeling, který odstraní odumřele buňky a pleť celkově pročistí, ovšem pozor na hrubá zrnka, ta můžou pokožku prsou, která je velmi jemná, naopak poškodit.
A abychom nešly jen po povrchu, je dobré zapojit i posilovací cviky – v podstatě si můžeme vystačit s obyčejnými kliky.A jen tak mimochodem, jak jsme k nim vlastně přišly? Je tu mnoho teorií, uvádím dvě za všechny.

Podle anglického zoologa Desmonda Morrise prsa vlastně napodobují ženské pozadí. Naši pravěcí předci souložili celá staletí „ze zadu“. Pak přišli na to, že pohlavní akt tváří v tvář sbližuje pár natolik, že „to“ dělají častěji a tak se kmen rozrůstá rychleji. Příroda, aby navnadila k četnějším frontálním sblížením podpořila růst prsou, která měla kopírovat kulatý zadeček – tvar tehdy (i dnes) toliko vytoužený.

Timothy Taylor jde podobným směrem. Narovnaná žena nemohla předvádět svou pochvu jako v době, kdy chodila ještě po čtyřech. Potřebovala jakousi návnadu vepředu, viditelnou pro muže v úrovní očí, nezávisle na tom jestli stála blízko či opodál.

Takže opět jsou v tom jen a jen chlapi.

 

 

 

 

Text: Aleksandra Bartošová