Jiřina Bohdalová chválí Jana Hrušínského

A také počtem akcí, které navzdory svému věku stíhá. V sobotu 26. března oslavila velký úspěch, když na slavnostním večeru Národního divadla převzala Thálii za celoživotní dílo, v pondělí 28. března už řečnila v Divadle Ne Jezerce, kde se slavnostně křtila kniha Diva


A také počtem akcí, které navzdory svému věku stíhá.

V sobotu 26. března oslavila velký úspěch, když na slavnostním večeru Národního divadla převzala Thálii za celoživotní dílo, v pondělí 28. března už řečnila v Divadle Ne Jezerce, kde se slavnostně křtila kniha Divadlo s rodokmenem spisovatelky Marie Valtrové.

Pochvala pro principála

„Jsem ráda, že jsem tady a že je tu herecká generace Hrušínských. Cítím se Na Jezerce jako doma. Co bych jako herečka v mém věku měla chtít?“ vyznala se ze své lásky k divadlu, na jehož prknech exceluje ve hrách Paní plukovníková a Lásky paní Katy. Principál divadla Jan Hrušínský se netajil tím, že ho přízeň populární herečky a hlavně všech hostů, kteří na křest knihy dorazili, nesmírně těší. Aby ho také nehřála u srdce pochvala, že se v divadle, které sám vybudoval, všichni cítí jako doma!? 

Nejen prohlížet, ale i číst!

V unikátní knížce Divadlo s rodokmenem, která nahlíží do zákulisí Divadla Na Jezerce a přináší medailony a rozhovory herců, mohou čtenáři najít více než dvě stě barevných fotografií. Přečíst si mohou úvahy a názory samotného principála Jan Hrušínského, ale i jeho ženy Miluše Šplechtové, Báry Hrzánové, Jiřiny Bohdalové, Radka Holuba, Jana Kačera, Jana Třísky nebo třeba Lenky Vlasákové. Knížce kromě Jiřiny Bohdalové popřálo hodně čtenářů  i herec Jiří Macháček. „Přál bych knize, aby byla často nejen otevírána, ale i prohlížena a čtena. A sám se zavazuji, že tak budu činit,“ řekl. Knížku z nakladatelství Brána už najdete v knihkupectví.

INFO:
Jiřina Bohdalová slaví své 80. narozeniny 3. května!

 

www.ivavondrova.cz