Buďte mu nevěrná

Nevinný letní flirt Pokud nemáte chuť na velkou a dlouhodobou nevěru, při které změníte nejen značku, ale i druh vůně, zkuste si aspoň malý flirt – letní variantu svého „miláčka“, která se objeví jako limitovaná edice a představuje obvykle lehčí variantu původní vůn


Nevinný letní flirt
Pokud nemáte chuť na velkou a dlouhodobou nevěru, při které změníte nejen značku, ale i druh vůně, zkuste si aspoň malý flirt – letní variantu svého „miláčka“, která se objeví jako limitovaná edice a představuje obvykle lehčí variantu původní vůně. Po létě pak jen vyměníte flakony stejně jako letní šaty za teplý svetr.

O nápadníky není nouze
Po podobných vonných tónech pátrejte v bohatě zásobených regálech velkých parfumerií. Tam můžete očichávat a zkoušet, jak dlouho budete chtít. Možná budete mít štěstí a zamilujete se na první pohled. Anebo možná půjdete „na rande“ víckrát, abyste si toho pravého opravdu dobře proklepla. Nestyďte se nechat si poradit, ptejte se, dejte si na čas, ověřujte si, jestli vám vůně „sedí“ i po několika hodinách. A vraťte se, až si budete svým rozhodnutím skutečně jistá.

Nechte se svést…
Jestliže patříte k inovátorkám, které sledují, co je nového, a mají rády změnu, soustřeďte se na hledání svého budoucího voňavého „partnera“ v okruhu svých kamarádek nebo spolupracovnic. Anebo v obchodě, na ulici, během taneční party… Číhejte – a jakmile váš nosík zachytí neodolatelnou směsici vůní, bez které už nechcete být, stačí, když nositelce její parfém pochválíte. Obvykle vám ráda prozradí, jak se „její drahý“ jmenuje. Sbírejte tipy, ale nijak se neukvapujte – nápadníky je nutné řádně prověřit!

Své „ano“ neříkejte hned
Na lov se vydejte sama, a nejlépe do parfumerie, která má nejširší nabídku. Sáhněte po značce, která vás zaujala, použijte testovací papírový proužek, chvíli počkejte a pak k němu jen zlehka přičichněte. Bude-li vám vůně vyhovovat, zkuste ji na zápěstí. Totéž opakujte ještě s druhým zápěstím, ale víc vzorků v jednom dni radši nezkoušejte. Během následujících hodin pak kontrolujte, jak se vůně přátelí s vaší pokožkou a jak se její jednotlivé složky rozvíjejí. Konečná volba nemusí padnout hned, vždyť životního partnera také nenajdete za den…

Nevěra bez výčitek
Parfémy můžete beztrestně střídat s náladou nebo ročním obdobím. Mají na rozdíl od partnerů-mužů několik významných výhod: stárnou velmi pomalu, jsou vám vždycky nablízku, můžete se na ně spolehnout, dlouho vydrží a nikdy vám nebudou vyčítat přelétavost. Sice trochu provětrají peněženku, ale kolik radosti přinesou!

Milena Píchová
Foto: Coty, SEPHORA, Cacharel, L´Oréal