6-AČKA je cvičení proti celulitidě

Kýv-ačka Stůjte s nohama rozkročenýma na šířku boků a s lehce pokrčenými koleny. Zatáhněte břicho a podsaďte pánev. Uklánějte se pomalu doleva, přitom ponechte ruku volně klesat podél stehna ke kolenu. Vystřídejte strany. Opakujte 10krát střídavě na každou stranu. Rot-a


Kýv-ačka

Stůjte s nohama rozkročenýma na šířku boků a s lehce pokrčenými koleny. Zatáhněte břicho a podsaďte pánev. Uklánějte se pomalu doleva, přitom ponechte ruku volně klesat podél stehna ke kolenu. Vystřídejte strany. Opakujte 10krát střídavě na každou stranu.

Rot-ačka

Stejný postoj jako u kývačky. Zatáhněte břicho a podsaďte pánev. Ruce si dejte v bok a kružte pánví (jako břišní tanečnice), opakujte 10-20krát na každou stranu. Pozor, abyste se příliš nepředkláněla, snažte se stát rovně.

Dřep-ačka

Postavte se vzpřímeně s nohama rozkročenýma na šířku boků, zatáhněte břicho a podsaďte pánev. Oběma nohama se ještě o malý krok rozkročte a špičky chodidel vytočte směrem ven. Ruce dejte v bok nebo se opřete o opěradlo židle. Pokrčením v kolenou se pomalu snižujte do podřepu a opět se zvedejte do výchozí pozice. Kolena se pohybují ve směru špiček. Nezapomeňte držet správný postoj, ramena uvolněná a lopatky vedle sebe. Pánev a záda držte ve stejné ose, břicho zatažené. Opakujte 10 až 20-krát.

Sklapov-ačka

Lehněte si na záda, kolena pokrčte a chodidla nechte na zemi. Položte pánev tak, aby spodní část páteře byla v neutrální poloze, tzn. mezi středem zad a podlahou byste měla cítit jen úzkou mezeru. Pomalu zvedejte hlavu a přitahujte ji k hrudníku, krk držte tak, aby se brada nedotýkala těla. Ruce spojte za ušima a paže držte široce otevřené s lokty směrem do stran. Soustřeďte se na břišní svaly a postupně zvedejte horní část zad od země. Bederní páteř nezvedejte z podložky, zastavte se a vraťte se zpět do výchozí pozice. Opakujte 3 sady 10krát.

Vzpír-ačka

Položte se na podložku čelem k zemi, opřete se o předloktí, dlaně leží na zemi. Vzepřete se na předloktích a špičky nohou. Záda držte rovná, celé tělo od hlavy k patě v jedné rovině. Zatáhněte břicho a držte jej zatažené po celou dobu cvičení. Vydržte v této pozici 10 až 12 sekund, vraťte se dolů a opakujte 2 - 3krát. 1 minutu si odpočiňte a cvik opakujte 10x.

Přitahov-ačka

Lehněte si na záda a pokrčte levé koleno. Pravou nohu překřižte přes levé koleno tak, aby se pravý kotník opíral těsně nad levým kolenem. Chyťte se oběma rukama za levé stehno a přitahujte nohu pomalu k tělu, dokud neucítíte tah v zadku a na vnější straně stehen. Vydržte 8 - 10 sekund a vystřídejte nohy.

Text : eh