Psaníčka – žádná nuda!

Ale pozor – ze skříně určitě staré psaníčko nevytahujte, to by bylo decentní jednobarevné, nejspíš kožené nebo alespoň koženkové. A s takovým byste in nebyla. Co se tedy nosí? Rip-stip nylon – nepáravý nylon je vděčný lesklý materiál, ze kterého se šijí kabely a kabe


Ale pozor – ze skříně určitě staré psaníčko nevytahujte, to by bylo decentní jednobarevné, nejspíš kožené nebo alespoň koženkové. A s takovým byste in nebyla. Co se tedy nosí?

Rip-stip nylon – nepáravý nylon je vděčný lesklý materiál, ze kterého se šijí kabely a kabelky všech rozměrů a velikostí a tedy i psaníčka. Podstatné je, že je to materiál lesklý a barvy potisku výrazné a kontrastní. V oblibě jsou puntíky, a to jak pravidelné třeba drobné bílé na hnědém podkladu, tak i zlaté a stříbrné šmouhy teček na podkladu v žíhaném přechodu pastelových barev. A všemu radostně vévodí velké stylizované květy, jaké jsme v minulé sezoně vídali zatím jen na objemných všednodenních kabelách. Takové psaníčko se dobře hodí k modernímu outfitu – úzkým kalhotám, společenskému topu a vestičce s nápadným páskem. V módě je také design zebra, a nemusí to být jen pruhy černé a bílé.

Lakované plátno se na rozdíl od nylonu dovede tvářit skoro jako kůže, takže pokud bude jednobarevné, nebude psaníčko vypadat tak rozpustile a hodí se klidně i k velké večerní. Zvlášť když nezapomenete, že trend hovoří pro nápadné kabelky – dokonce je povolena jiná barva než u střevíčků, kabelka by měla být prostě něco, čeho si na vás každý všimne. Takže žádné hladké nenápadné psaníčko, ale vršek bude plisovaný, prošívaný nápadným stehem nebo ozdobený plastickou stylizovanou květinou.

Zlatá, stříbrná a křišťálová patří na skutečně slavnostní události, jako je velký ples nebo svatba. Tentokrát může být základním materiálem kůže, ovšem tvary psaníček budou netradiční – různé oválky, válečky přepnuté páskem s kontrastní velkou sponou. Trendy jsou v tomto případě i křišťály, nejlépe od Swarovského. Někdy to může být jeden velký kámen u zapínání, jindy třeba celá křišťálem pošitá kabelka.

Glamour nebo sportovní look – hlavně vše k praktickému užívání, to je podstata současné módy. Vrcholem elegance může být třeba psaníčko z jemné červené kůže vykládané zlatavým tenoučce tepaným plechem. Jestli vám tahle kombinace barev sluší, budete ho nosit léta, hned tak módě nepodlehne. Co je u dnešních psaníček uživatelsky zajímavé? Hledejte takové, aby se dala vnitřní kapsa zapnou na zip – nikdy se vám nevysype, i když ho omylem zrovna popadnete vzhůru nohama. Jestli si na chvilku, kdy si budete potřebovat uvolnit ruku, vyberete šikovné poutko na zavěšení na zápěstí, karabinku a připnutí na pásek nebo elegantní řetízek přes rameno, už záleží jen na vás.

Text: Gabriela Koulová
Foto: pixmac.cz, Le Sportsac Vintage Clutch, Rodo, Coccinelle, Orsay, Louis Vuitton