Prosluněné horské městečko v Dauphineských Alpách

Serre Chevalier, místní lyžařský komplex, představuje pro milovníka zimních sportů nekonečný ráj. Areál se chlubí 111 sjezdovkami , z nichž je 13 černých, 54 červených, 23 modrých a 21 zelených. Na své si příjdou zkušení lyžaři i snowbordisté, začátečníci či rodiny


Serre Chevalier, místní lyžařský komplex, představuje pro milovníka zimních sportů nekonečný ráj. Areál se chlubí 111 sjezdovkami , z nichž je 13 černých, 54 červených, 23 modrých a 21 zelených. Na své si příjdou zkušení lyžaři i snowbordisté, začátečníci či rodiny s dětmi. Během lyžování se vám otevřou nezapomenutelné panoramata, pokud máte rádi adrenalin v krvi je pro vás určen vrchol L´Eychauda, 2659 m, s černými sjezdovkami.

Po sportovním opojení můžete vyrazit za historií a kulturou, stačí se přesunout ze sjezdovek do centra. Městské opevnění vám nedovolí se ztratit – do staré části se dostanete branou Porte Pignerol, spletitými uličkami dojdete k známé Grande Gargouille – starodávná ulička s typickými alpskými domečky. Tuto malebnou scenérii podtrhuje slunečné počasí – místní tradují, že slunce v Briançonu svítí zhruba 300 dnů v roce.