Kouzla sexuálních vůní

Kouzla sexuálních vůní

Mezi lidskými smysly dnes zaujímá čich jen zastrčené místo. Nebylo to tak ale vždycky.
Jen si vzpomeňte, co psal Napoleon své Josefíně z bitevního pole: „Nemyj se, prosím, přijedu.“ Zkrátka osmnácté století mělo k lidskému pachu zcela jiný poměr než dnešní aseptické jedenadvacáté.


 

Zrzky vzrušují nejvíc

Specifická vůně ženského těla však dosud hraje v sexu větší úlohu, než se mnozí domnívají. Její intenzitu lze přitom odhadnout jedním pohledem. Do značné míry ji totiž určuje barva vlasů. Vůně blondýnky s jemnou pletí vykazuje jemné nuance a působí více eroticky na brunety než na fešáky s plavou hřívou. Silnější tělesný pach hledejte u brunet, ovšem takový, který u partnera dokáže vyvolat silné sexuální vzrušení, mají jen zrzky. To byl také důvod, proč si Římanky a později i dámy v době renesanční nechávaly barvit vlasy do rezava.

Neuvědomělé, ale účinné

Všeobecně platí, že ať si pořídíte jakýkoliv parfém, vždycky jde o sex. Ví se i to, že ženy jsou mnohem citlivější na rozličné tělesné vůně než muži. Vnímají daleko senzitivněji pach pižma, který signalizuje sexuální potenci. Toto dorozumívání pomocí tělesných vůní mezi mužem a ženou však probíhá neuvědoměle. Pokusně to dokázali vědci z Chicagské univerzity, když potřeli horní ret žen látkou androstadienon, jež vzniká v mužském těle rozkladem pohlavního hormonu testosteronu. Přestože pokusné osoby nebyly schopny svými smysly androstadienon zjistit, byly jím ovlivněny – jejich nálada se zlepšila.

Tip na vylepšení sexu

Zkuste se pro jednou před milováním obejít bez deodorantů, mýdel a parfémů a oblažte partnera svou vlastní tělesnou vůní. Vypráví se, že když si Heinrich III. otřel obličej košilí Marie von Cleve, která byla cítit jejím potem, okamžitě se do ní zamiloval. Možná jeho nos zachytil stopy androsteronu či androsterolu, které jsou právě
v lidském potu obsažené a které také patří k nejúčinnějším substancím nejdražších parfémů.

 

 

 

 

 

(mk)