Jak vybrat vhodné jeansy? Poradíme!

Jak vybrat vhodné jeansy? Poradíme!

Každou vteřinu se na světě prodají jedny. Patří mezi módní stálice, které se zkrátka nikdy neomrzí. Pokud sáhnete po správných, zalichotíte své postavě. Ty špatné vaší postavě ale naopak ublíží. Řeč je o džínách. Jak vybrat ty, které vaší postavě perfektně padnou


Každou vteřinu se na světě prodají jedny. Patří mezi módní stálice, které se zkrátka nikdy neomrzí. Pokud sáhnete po správných, zalichotíte své postavě. Ty špatné vaší postavě ale naopak ublíží. Řeč je o džínách. Jak vybrat ty, které vaší postavě perfektně padnou?

20157poster

Skinny, boyfriendy, bootcuty, harémky, mrkváče. Stříhů džín je opravdu mnoho. Ať už ale módní trendy přinesou cokoliv, střih džín vždy určuje typ vaší postavy. Jak tedy vybrat ten správný střih pro vás?

Boot cut jeans aneb Spása pro typické ženské křivky

Pokud máte postavu tvaru přesýpacích hodin či hrušky, nejlépe vám padnout tzv. boot cut jeans. Bootcut je střih džínsů, který je obtažený přes zadek a stehna a od kolen dolů se mírně rozšiřuje. Díky volnější spodní částí postava působí symetričtěji a lehce rozšířený střih opticky prodlužuje nohy a zvýrazní zadeček. Zadek vám opticky zmenší také kapsy blízko u sebe.

Wide leg pro žirafy

Ženy, které jsou vysoké, mají vyhráno. Slušet jim totiž bude téměř cokoliv! Sáhněte však po bokovkách, džíny s vyvýšeným pasem by vaši postavu mohly nelichotivě ještě více prodloužit. Nebojte se ani výrazných potisků, děr či zdobení. Pokud jste vysoká, můžete si dovolit široké džíny, slim (neboli trubky), ale i wide leg jeans. Wide leg džíny se rozšiřují od odshora, přičemž nohavice mohou být rozšířené mírně, ale i extrémně.

Skinny pro malé a hubené

Pokud jste malá a hubená, bez problémů si můžete dovolit super úzké špagetové nohavice, tzv. trubky či skinny, které dokonale obepínají postavu. Pokud nohavice nad kotníky trošku ohrnete a nazujete podpatky, džíny opticky prodlouží a zeštíhlí vaše nohy. Naopak se vyhněte džínám s vysokým pasem a raději sáhněte po bokovkách.

Boyfriendy pro sportovní postavu

Ženám se sportovní postavou skvěle padnou kalhoty pánského střihu, tzv. boyfriend jeans. Boifriendy mají snížený sed a na bocích by měly viset. Nosí se zásadně ohrnuté nad kotníkem. Vyšším levelem jsou tzv. boyfriend skinny, které jsou sice mírně volnější v rozkroku, nohavice jsou však v porovnání s klasikou mnohem užší. Boyfriend skinny tak kombinují úzký střih a pohodlí. Sportovní postavě zalichotí také tzv. slouchy skinny jeans, které volně obepínají boky a nohy, aniž by zakryly vaše přednosti.

Vysoký pas pro chlapecké postavy

Chlapecká postava bez výrazných křivek nejlépe vynikne v tzv. high waisted skinny džínách, tedy v džínách, které mají úzké nohavice a vysoký pas. Pokud máte štíhlé nohy a úzké boky, volte džíny s dírami, aplikacemi či výraznými potisky, které vytváří dojem ženských křivek.

Staré dobré zvony pro pár kilo navíc

Postavám s pár kily navíc (ale i těm hubeným) skvěle padnou také tzv. bell bottom jeans, které znáte jako zvony. Bell bottom džíny se rozšiřují u kolen, přičemž rozšíření může být lehké až výrazné inspirováno 70. léty. Zpravidla mají vyšší pas a nosí se s podpatky, které by je měly překrývat.

Straight jeans pro všechny!

Absolutní jedničkou všech střihů jsou tzv. straight jeans. Straight střih jsou klasické rovné nohavice. Pokud nevíte, jaké džíny vám opravdu padnou, sáhněte po osvědčených rovných nohavicích. Jejich obrovskou výhodou je, že sluší každé postavě. Tento základní a nadčasový střih by neměl chybět v šatníku žádné ženy.

Vybíráte si džíny podle typu vaší postavy? A jaký střih je váš nejoblíbenější?