Pozor, závist zkracuje život!

Že tělo a duše jsou spojené nádoby, věděli už naši předkové, když říkali: „V zdravém těle zdravý duch“. Pouhým pozorováním poznali, že kdo je fyzicky zdravý, je i v psychické pohodě. Až později se zjistilo, že ono to vlastně funguje obráceně – kdo je v pohodě,


Že tělo a duše jsou spojené nádoby, věděli už naši předkové, když říkali: „V zdravém těle zdravý duch“. Pouhým pozorováním poznali, že kdo je fyzicky zdravý, je i v psychické pohodě.

Pozor, závist zkracuje život

Až později se zjistilo, že ono to vlastně funguje obráceně – kdo je v pohodě, má dobrou imunitu a ta se postará o likvidaci všech nepřátelských virů a bacilů. Tudíž o zdraví.

Kdo přijme realitu, bude zdravější

A výzkumy v medicíně pokračují sedmimílovými kroky. Díky tomu dnes už víme, že nejdůležitější je akceptovat realitu. Tedy: jestliže přijmu skutečnost, jaká je, budu zdravější, než když se budu realitě bránit. Samozřejmě že to není nabádání k pasivnímu způsobu života a nevyvíjení jakékoliv snahy něco dokázat. Jde o to rozpoznat, co změnit můžu, a především co za tu námahu stojí… S neuvěřitelným závěrem svého výzkumu přišli nedávno američtí vědci. Podle nich nás nejvíc stresuje, a tudíž nám následně zkracuje život - závist! Nekoukejme proto závistivě, co mají naši příbuzní, co si koupila kolegyně, kam odjeli na dovolenou sousedi, ale radujme se z toho, co máme my, co jsme si koupili my a kam na léto jedeme my. Vždyť na chatě mezi svými nám může být lépe než na exotické dovolené bůhvíkde a s kým. No a ten měsíc na Bali sousedům ze srdce přejte – přece si nezkrátíte život!