Mějte otěže vašeho života pevně v rukou

Mějte otěže vašeho života pevně v rukou

Život umí být snadný, hravý, opojný, náročný i třeba ten, který neběží jako na drátkách. Ale jenom na vás záleží, který ten přívlastek si k tomu svému přidáte vy. Že by to bylo opravdu až tak snadné? „Záviděla jsem všem okolo všechno a stala se nepříjemnou, zah


Život umí být snadný, hravý, opojný, náročný i třeba ten, který neběží jako na drátkách. Ale jenom na vás záleží, který ten přívlastek si k tomu svému přidáte vy. Že by to bylo opravdu až tak snadné?

„Záviděla jsem všem okolo všechno a stala se nepříjemnou, zahořklou a zatrpklou ženskou, se kterou nechtěl nikdo trávit čas. Dokonce jsem sama sobě lezla pořádně na nervy. A tak jsem se to rozhodla změnit. Chtěla jsem vidět svět v lepších barvách a najednou tu byl. Přesně takový, jak jsem si přála,“ vysvětluje Luisa (33).

Vaše myšlení je klíč ke všemu

Možná byste chtěli to či ono a tomto raději dvakrát, než jednou. Věřte tomu, že můžete mít cokoliv, co si jen budete přát a skutečně chtít. Pokud chcete prožít veselý den, začněte třeba tím, že se na druhé budete usmívat, oblažujte druhé optimismem a dobrou náladou. Myslete tak, jakoby se vaše myšlenky měly stát vaší přítomností. Brzy na to se stanou vaší realitou.

Má smysl se s někým porovnávat?

Tento návyk vám může jak prospět, tak i ublížit. Je rozdíl brát srovnání s druhými jako nějakou zpětnou kontrolu, v čem byste se měli zlepšit či posunout, ať pak můžete zářit. V případě ale že si ubližujete tím, že jste ze všech nejhorší, protivná, pozadu, za všech okolností nemožná a kdoví co ještě. Tak s tímto program na srovnání si to nasměrujete akorát tak do blázince. Takže na to bacha.

Chtějte lepší přístup

A to jak od sebe samé, tak od druhých. Pokud si necháte všechno líbit, budete platit jedině za boxovací pytel. A proto se do vás strefí každý rád. Třeba aby si ulevil od svých těžkostí. Ozvěte se, že to či ono se vám nelíbí, vyjednejte si lepší podmínky, trvejte na kompromisu, prostě se snažte mít svůj život pod kontrolou a s ním i vaše nálady, přání a cíle.

Zkratka ke štěstí existuje:

Mějte se ráda taková, jaká doopravdy jste. Uvidíte, že se ve vašem nitru započnou divy. Vyplňte si život tím, co vás baví. Teprve díky tomu budou vaše dny stát za to. Pochvalte se za to, co se vám podařilo. Vykašlete se na dokonalost. Chtějte být výjimečná za všech okolností. Zamilujte se, pokud se vám láska vyhýbá. Vždyť s láskou je život ještě hezčí. Cestujte, objevujte a poznávejte svět. Získáte nejenom hromadu zážitků, ale i sebevědomí. pixabay.com