Kolik sexu ve skutečnosti máme?

Kolik sexu ve skutečnosti máme?

Sex a zdraví jdou v ruku v ruce. Výzkumy zaměřené na silnější srdce, štíhlejší pas i nižší riziko rakoviny prostaty či prsu ukazují jasné výsledky.

Milování ale přináší rovněž duševní pohodu a zajišťuje nižší stupeň depresí a za každých okolností lepší náladu.

Dnes se milujeme  méně než před deseti lety

Studie, která se zaobírala množstvím sexuální styků u Americké populace zjistila, že Američané mají dnes podstatně méně sexu než například před deseti lety. Archiv sexuálního chování zjišťoval, že od roku 2000 do roku 2004 měl průměrný americký dospělý člověk sex devětkrát častěji, než Američané v letech 2010 až 2014. Největší pokles pak zaznamenali u manželských párů, kteří žijí společně. Ti měli až 16x méně sexu v daném roce.

Místo sexu trávíme čas na internetu

Čím to? „Můžeme jen spekulovat,“ řekl autor studie Jean Twenge, profesor psychologie na státní univerzitě v San Diegu. Více času, který trávíme v práci a také rodičovství mohou být vysvětlením proč klesá frekvence milování u žen. Stejně tak můžeme za viníkem hledat dostupnost streamingové zábavy, která je velkou konkurencí pro využití volného času. „V současné době existuje mnoho dalších způsobů, jak trávit volný čas doma,“ říká Twenge. Od Netflixu až po další možnosti moderní doby mohou být odrazem toho, že se dnes milujeme méně než dříve.

Kolik sexu tedy průměrně za rok máme?

Průměrný dospělý člověk má sex 54x za rok. Nebo by se to také dalo počítat víc než jednou za týden, jak ukazují data této studie. Manželské páry pod jednou střechou pak mívají sex asi 51x za rok. Což je pořád vlastně docela hezké číslo. Milovat se jednou týdně může být z mnoha hledisek dobrým „kompromisem“.

Další studii na podobné téma provádí Amy Muisy, odborná psycholožka na Yorkské univerzitě v Kanadě. Její studijní tým zjistil, že páry, které mají hodně sexu, mají tendenci zažívat lepší blahobyt. Cítí se spokojení a mají se dobře.

Je těžké odhadnout, kolik sexu je opravdu málo a kolik je mnoho. Pokud ale najdete přímou úměru mezi milostným životem a vaší psychickou i fyzickou pohodou, pak je nejvyšší čas na této rovnici zapracovat.

foto: pinterest.com