Jak vybrat správnou velikost spodního prádla?

Jak vybrat správnou velikost spodního prádla?

Věděli jste, že 80 % žen nosí špatnou velikost podprsenky? Podobný problém mají i muži
v oblasti trenek a boxerek. 
Spodní prádlo nás chrání a jeho hlavní výhoda se odvíjí od správně zvolené velikosti. Nenechte se dál omezovat spodním prádlem, které vám nesedí, a zjistěte, jak se správně změřit. Čtěte dál.


 

PODPRSENKY

Každé tělo je originál a je to zcela v pořádku. Musíme to však brát na vědomí a přistupovat k němu správně. Jak už jsme zmínili v úvodu, 80 % žen nosí špatnou velikost, což ovlivňuje nejen výsledný dojem, ale také pocit. Absolutním základem je se nebát velikostí. Spousta žen si je totiž stoprocentně jistá svou velikostí, ale opak může být pravdou. Velikost košíčků se mění s velikostí obvodu! Nejpřesnější měření provedeme pomocí krejčovského metru, který je ohebný a poddá se tak našemu tělu. Důležité jsou dva rozměry – rozměr pod prsy
a rozměr přes prsa.

  • Obvod přes prsa – představuje hloubku košíčku a měří se v podprsence (ideálně jen s lehkou výztuží). Metr by měl být ve vodorovné poloze a pěvně vás objímat přes nejplnější místo hrudníku.
  • Obvod pod prsy – zajišťuje, že podprsenka pevně drží na těle, není příliš volná či naopak těsná. Metr přiložte pod lem dámské podprsenky, opět platí vodorovná poloha a samozřejmě si dejte pozor, ať metr nesklouzne – musí být napnutý.

Následně stačí jednoduchá matematika… Pokud si například naměříte přes prsa 93 cm a pod prsy 80 cm, budete postupovat následujícím způsobem. I když jste si naměřila obvod na 80 cm, doporučujeme odečíst 5 – 10 cm, jelikož chcete, aby podprsenka perfektně seděla. Od obvodu přes prsa odečtete obvod podprsenky pod prsy, čímž zjistíte velikost košíčku. V uvedeném případě tedy 93 cm – 80 cm = 13 cm a to odpovídá košíčkům C. 

 

KALHOTKY

Správně padnoucí kalhotky jsou na postavě vypnuté, to znamená, že se nikde neshrnují nebo nezařezávají. Existuje hned několik druhů kalhotek, a sice klasické kalhotky (sahají k břichu), dále bokové kalhotky (nesahají tak vysoko), šortkové kalhotky (střihově rovnější, zasahují přes kyčel), tanga (vepředu širší než vzadu a mají širší pruh látky u pasu, ale vzadu mají jen tenký pruh látky, který máte při nošení zařízlý mezi hýžděmi), stringy (na bocích a mezi hýžděmi pouze šňůrky), brazilky (kalhotky vykrojené do půli zadku) a podobně. Spousta žen nosí menší velikost spodního prádla, protože si chtějí připadat štíhlejší, ale výsledný efekt je zcela opačný. Podobná situace je u žen, které mají plnější stehna a kvůli tomu nosí kalhotky s nohavičkami. Jenže právě ty jim stehna opticky rozšiřují. Co to znamená? Správné měření boků, pasu a stehen.

 

BOXERKY A TRENÝRKY

Boxerky a trenýrky jsou číslo 1, co se týče spodního prádla u mužů, ale není žádným tajemstvím, že tomuto prádlu holdují i ženy. Dámské trenky jsou velmi populární. Prezentují totiž pohodlný střih, který chrání pokožku po celý den. Určit správnou velikost není těžké, jelikož většinou platí známé pravidlo, že velikost prádla kopíruje velikost oblečení, ale pro přesné údaje je zkrátka nejlepší možností se změřit. Popadněte krejčovský metr
a změřte si obvod boků. Výsledek následně porovnejte s tabulkou velikostí výrobce zvolené značky.

 

Nezapomeňte, dobře vybrané prádlo dokáže vytvarovat postavu, zdůraznit její přednosti, zkorigovat nedostatky a dodat své nositelce ten správný pocit sebevědomí, a právě proto je nutné se dokonale změřit. Pokud chcete spodní prádlo věnovat jako dárek, musíte zjistit preference, jako např. druh, střih, barva, materiál, samozřejmě velikost či zakoupit voucher, který vám ušetří spoustu starostí.

 

 

 

 

AUTOR: Matěj Kašpar