Šumavská zima na Chalupě s bazénem

Šumavská zima na Chalupě s bazénem


Šumava je oblíbeným místem dovolených. Zvláště v zimě sněhobíle září její přednost v podobě množství pěkných svahů a běžkařských stop uprostřed horské přírody a zdejších chalup. Jedna taková v sobě ukrývá moderní hotel, který nabízí kromě stylového ubytování také vlastní wellness s pěkným bazénem, saunou
a párou. Jméno je prosté: wellness hotel Chalupa!

Velkou předností hotelu je jeho okolí, které se turistům otevřelo až v 90. letech 20. stol. S tím také souvisí, jak mladistvě působí původní rozrůstající se obec Prášily, v níž hotel dominuje nejvýše položené botanické zahradě v ČR. Ta, stejně jako zeleň okolo nabízí krásné přírodní scenérie bez ohledu na roční období. A hlavně čím dál lepší podmínky pro lyžařské zdolávání svahů, výlety na běžkách a stále populárnější skialpinismus.

Z oken nově zbudovaného stylového hotelu se nabízí výhled na okolní hory, výběh s americkými bizony
a Prášilský potok. Interiéry nadstandardně vybavených dvoulůžkových pokojů a dvoupokojových apartmánů se 4 lůžky jsou plné dřevěného obkladu a moderního nábytku. Nechybí WC se sprchovým koutem, minibar, trezor, TV, WiFi a také vlastní balkOn.

Zvláště v chladných měsících podzimu a zimy hosté ocení příležitost nejen k odpočinku, ale i k nabrání síly v hotelovém wellness centru. Jeho velkou výhodou je bazén 18 × 9 m a hloubkou 1,43 m s 12 masážními tryskami, protiproudem, masážním chrličem a vyhřívanou lavicí. Ještě hřejivější zážitek pak nabízí finská sauna a parní aroma kabina. K dispozici je také zážitková sprcha s tryskami, chrličem a ochlazovacím kyblíkem
či odpočívárna s křesly a lehátky.

 

Součástí hotelu je přirozeně vlastní restaurace, v níž jsou zatím podávány jen snídaně. Její prostor lze proměnit ve společenskou místnost. Parkování je zajištěno na parkovišti hlídaném kamerami přímo před hotelem.

 

NAŠE TIPY:

Běžkařům nabízí Prášilsko hned několik okruhů. Okruh Poledník na dominující vrch s výraznou rozhlednou, okruh Laka k nejmenšímu a nejvýše položenému jezeru Šumavy, okruh Gsenget na místo po bývalé osadě založené hrabětem Kinským s nedalekým přechodem do Německa, menší Prášilský okruh mezi Prášily
a Slunečnou a také úsek Prášily–Skelná.

Ověřit si své lyžařské dovednosti můžete v Kašperských Horách, na Kvildě a dále pak ve skiareálu Špičák – Železná Ruda a kousek za Rudou na německé straně ve skiareálu Grosser Arber.

Vedle klasických lyžařů a běžkařů si na Šumavě přijdou na své také skialpinisté. Horská služba pro ně společně s městem Železná Ruda pravidelně otevírá sedm skitouringových tras o celkové délce 48 kilometrů. Nejtěžší trasa vede pod sedačkovou lanovkou na vrchol Špičáku a zpět po nejprudší sjezdovce Šance.

 

Více na www.hotelchalupa.cz.