10 tipů jak posílit imunitu

10 tipů jak posílit imunitu

Kdy jindy myslet na svou imunitu, než teď. Na podzim bývají nachlazení a virové infekce běžné, letos je ale situace o poznání horší. Jsme více doma, máme nedostatek pohybu i čerstvého vzduchu. Když už vyrazíme ven, chráníme se rouškami a naše imunita je tak snižována. Jak jí posílit? Máme pro vás 10 tipů, jak svému tělu pomoci se úspěšně bránit.


ZKUSTE SE NESTRESOVAT

Víme, že se to lehce řekne, ale mnohem hůře udělá. Hlavně teď, v době strachu a nejistoty. Možná je ale právě teď ten správný čas, podívat se víc do nitra sama sebe. Najděte si každý den, třeba před spaním, 30 minut na sebe. Zamyslete se nad tím, co vám za den udělalo radost, myslete na hezké chvíle, které jste zažili a najděte si něco, na co se můžete těšit. Pomoci vám může i meditace.

 

DĚLEJTE NOVÉ VĚCI

Napište knihu, namalujte obraz, složte písničku. Zkuste prostě dělat něco, na co byste standardně neměli čas ani odvahu. Dobrý pocit ze sebe sama rozhodně přispívá k odbourávání stresu a radosti ze života.

 

NAORDINUJTE SI DETOXIKAČNÍ KŮRU

Zejména teď na podzim byste neměli zapomínat na vitamíny z ovoce a zeleniny, které ale doporučuji podpořit
i multivitaminy v tabletách. Na podzim je skvělý také detox. O jarním detoxu už každý slyšel, na ten podzimní se ale neprávem zapomíná. Přitom právě podzim je tou správnou dobou, kdy probudit tělesnou energii a nabrat síly na přicházející zimu. Na trhu jsou skvělé detoxikační tablety, které vám za měsíc pomohou organismus pročistit a podpořit ho. Výborné jsou i detoxikační bylinné kúry.

 

PRAVIDELNÝ PROGRAM

Udělejte si v životě řád. Vstávejte ve stejnou hodinu a večer se snažte chodit spát včas. Jak se ukazuje z mnoha studií, nedostatek spánku má na organismus doslova devastující účinky. Pravidelný denní řád vám zase vymezí čas pro povinnosti a čas, kdy je třeba věnovat se sobě.

 

SPÁNEK JE VÁŠ PŘÍTEL

Spěte alespoň 8 hodin denně, pokud potřebujete, klidně i déle. Spánek naše tělo regeneruje a udržuje ho ve formě. Kromě toho posiluje imunitní systém, napomáhá hubnutí, stará se o správnou funkci mozku a jiných orgánů.

 

ZMĚŇTE JÍDELNÍČEK

Podívejte se do zrcadla a zamyslete se, jestli není na čase udělat něco třeba s nechtěnými kily. Existují on-line BMI kalkulačky, které vám velmi jednoduše napoví, jestli je s vaší váhou všechno v pořádku. Je dokázáno, že nadváha a obezita ztěžuje i průběh virových infekcí. Proto je teď, dřív než kdykoli jindy nutné, abyste se svých tukových polštářů zbavili.

 

VYNECHEJTE CUKRY

Ne nadarmo se říká, že cukr je bílý zabiják a světová droga číslo jedna. Zkuste se na chvíli stravovat bez něj. K tomu se skvěle hodí keto dieta, díky které se vaše tělo vyčistí a detoxikuje a velmi jednoduše s ní zhubnete. Pokud máte čas, projděte si internet a nechte se inspirovat. Pokud chcete jít snadnější cestou, vsaďte na dietu KetoMix. Ta má nejlepší recenze na trhu a zhublo s ní už více než 100 000 lidí.

 

UDRŽUJTE KONTAKTY

I když se teď nemůžeme potkávat, dbejte na svoje sociální vazby. Komunikujte s přáteli, telefonujte a pište si. Vymýšlejte společné výzvy, které budete vzájemně plnit. Dnešní technika dovoluje každému natočit video a to potom mezi sebou sdílet. Věřte, že vás to bude bavit. Skvělé jsou taky on-line návštěvy. Zapněte v telefonu kameru a pozvěte všechny své přátele „na skleničku“.

 

SPORTUJTE

Nebojte, nebudeme vás nutit do vrcholových výkonů. Každý den se ale zkuste alespoň protáhnout. Na internetu je spousta on-line lekcí nebo cvičebních videí. Když to půjde, jděte do přírody, dýchejte čerstvý vzduch a radujte se z maličkostí.

 

CHRAŇTE SE

Když jdete v zimě ven, je jasné, že se teple oblečete, abyste nenastydli. Stejně teď přemýšlejte o tom, že se musíte chránit jinak, než doposud. Když budete z domova vyrážet, nezapomeňte na roušky, rukavice
a desinfekci. Snažte se držet odstup a dělat vše proto, abyste se nenakazili. Přejeme vám hodně zdraví!

 

Další informace na www.ketomix.cz.