Netradičně tradiční Velikonoce

Netradičně tradiční Velikonoce


Ať už patříte k vyznavačům tradičních Velikonoc nebo máte radši modernější pojetí spojené s hledáním vajíček, velikonoční přípravy se vám určitě nevyhnou. Ulehčete si letos trochu život a čas příprav travte se svojí rodinou. Můžete ho vyplnit společnou činností, která vás nejenom bude bavit, ale rozzáří i váš byt jarně velikonoční pohodou.

Co takhle letos pojmout velikonoční přípravy trochu jinak? Zaměřte se na originalitu a překvapte koledníky
a rodinu svojí kreativitou. Velikonoce jsou jedním z nejvýznamnějších svátků v roce. Proto neváhejte si jejich přípravu náležitě užít.

Velikonoční tabule plná jara

Jestli se rádi vyžíváte během jakýchkoliv svátků v ladění dokonalé slavností tabule, věřte, že na té velikonoční se můžete kreativně vybouřit do sytosti. Nezapomeňte kromě slavnostního nádobí, naleštěných příborů nebo tematicky laděných ubrousků na dekorace, které dodají vašemu svátečnímu stolování ten správný šmrnc. Doprostřed stolu dejte věnec nebo vázu s jarními květy či ručně malovanými vajíčky. Symboly jara nesmí chybět ani na vašem ubrusu či jídelní soupravě a vajíčka natvrdo si vychutnejte v designových miskách. Můžete na stůl vhodně naaranžovat i stuhy v nejrůznějších barvách a hodit by se mohly i ručně vyrobené svíčky.

Jak na velikonoční handmade svíčky?

Syrové vajíčko rozklepněte na dvě části. Větší část skořápky vymyjte, vlijte vosk, zasaďte knot a počkejte,
až svíčka ztuhne.

Velikonoční pečení bez kynutí

Chcete tento rok překvapit svoji rodinu a hosty nějakou novinkou, která se na vaší sváteční tabuli v minulosti ještě neobjevila? Nemusíte od klasiky chodit příliš daleko. Třeba takové oblíbené jidášky zvládnete rychle levou zadní a bez kynutí. Vyválejte listové těsto, nakrájejte ho na tenké plátky a vytvarujte jidášky. Potřete vajíčkem
a při 200 °C pečte cca 10-15 minut. Ještě teplé je potřete medem a pocukrujte skořicovým cukrem. Uvidíte, že se po nich jen zapráší.

Tvoření se meze nekladou

Překvapte rodinu a přátele netradičními tvary cukroví. Pořiďte si nejrůznější vykrajovátka, která svými tvary zaujmou i toho největšího velikonočního škarohlída. Cukrovím můžete ozdobit nejenom sváteční tabuli. Lze je použít i jako odměnu pro koledníky. Díky tomu nebudete muset utrácet za čokolády nebo bonbony. Cukrovím ve tvaru vajíček, zajíčků, beránku se koledníkům jistě dostanete pod kůži a na vaši výslužku budou rádi vzpomínat.

Rozsviťte byt velikonočními dekoracemi

Máte pocit, že by si vaše okna, parapety a byt zasloužily originální velikonoční dekorace? Určitě ano! Zapomeňte na to, co jste měli vystavené minulý rok. Letos se nechte inspirovat přírodou. Připravte si truhlíky
a zasejte rychle rostoucí velikonoční osení. Zelená barva rozzáří váš byt a vy budete mít aspoň kam píchnout nebo postavit další dekorace. Třeba zajíčky, kuřátka nebo kraslice.

Vajíčka nesmí chybět

Malování a zdobení vajec je velikonoční klasikou. I ta se dá ale obměnit. Nemusíte opět vytahovat barvy, které jsou plné chemie. Místo toho zkuste vsadit na přírodu. Vybavte se cibulovými slupkami, kurkumou, červeným zelím nebo řepou a venku natrhejte nějaké rostlinky, jejichž obtisk by se vám na vajíčkách líbil. Toto tvoření si s vámi užijí i děti. A způsobů, jak docílit těch nejzajímavějších odstínů barev a nezvyklých stylů barvení vajec je hodně.

Ulehčete si život

Velikonoce bývají jako každé jiné svátky hektickým obdobím, zejména co se týče příprav a nákupů. Naštěstí ale existuje možnost, jak šetřit čas, který můžete věnovat radši rodině. Hodně času obvykle zabere běhání po obchodech. To vás ale už nemusí trápit. Díky nákupnímu rádci Heureka, lze pořídit i trvanlivé potraviny, jako je mouka, cukr apod., které využijete při pečení, dekorace nebo vykrajovátka na cukroví pohodlně, rychle
a s možností porovnání cen a dohledání recenzí.