Jaký zvolit tělový peeling?

Jaký zvolit tělový peeling?


Tělový peeling je kombinací masáže a odstraňování odumřelé kůže. Peeling tak může mít nejen vyhlazující, ale také odvodňující, zpevňující a zahřívací účinek. Použití peelingu se říká exfoliace.


Exfoliace je proces zahrnující odstranění odumřelé pokožky ve vrchní vrstvě

Existují různé typy tělových peelingů: od jemnozrnných přes střednězrnné až po hrubozrnné. V závislosti na výběru jeho typu a velikosti částic lze očekávat různé účinky na pokožku. Je třeba mít na paměti, že tělové peelingy nenahrazují čisticí prostředky, tj. sprchový gel nebo koupelové mléko. Jsou však důležitým doplňkem čisticí péče.

Výběr správného tělového peelingu je především otázkou osobního vkusu a preferencí. Vůně, barva a textura se zdají být rozhodující pro první dojem z kosmetiky.

Cukrové peelingy sice obsahují ostrá zrnka sacharózy, jsou však ponořeny do zvláčňujícího olejového média, takže jejich aplikace přináší úžasný pocit srovnatelný s pocitem rozpuštěného bahna na pokožce.

Glycerinový peeling, ačkoli má podobnou konzistenci jako cukrový peeling, neobsahuje sacharózu. Poskytuje jemný pocit hydratace a zjemnění pokožky. Aplikace je velmi snadná.

Mycí peelingy s mikrogranulemi také stojí za věnování pozornosti. Obsahují syntetické částice, které neznečišťují životní prostředí a zároveň dokonale vyhlazují pokožku. Těm, kterým záleží především na zpevnění pokožky, lze rozhodně doporučit ananasový tělový peeling sorbet. Přestože obsahuje malé částečky oxidu křemičitého a skořápky ořechů, gelové médium výrobku doplňuje kosmetický přípravek o látky
s anticelulitidními účinky.Zajímavým produktem je olejový tělový peeling GdanSkin. Jedná se o kombinaci různých brusných materiálů. Obsahuje cukr, mořskou sůl a drcené mušle svatého Jakuba ze Středozemního moře. Po opláchnutí přípravku
z těla je účinek na pokožce podobný jako po použití cukrových peelingů. Na pokožce zůstává jemná ochranná vrstva, která chrání pokožku před vysoušením.V nabídce Ziaja najdete také jemné tělové peelingy. Jedná se o mikropeeling z řady Baltic Home Spa fit, který doporučujeme před saunováním, po cvičení i pro každodenní péči. Zaručí intenzivní vůni manga, která na pokožce přetrvává i po opláchnutí přípravku.

 

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli peeling, nezapomeňte, že pouze pravidelná aplikace produktů může přinést očekávaný efekt dokonale hladké pokožky.

 

 

 

zdroj: Jaký si zvolit tělový peeling? - Ziaja pro Tebe