Michelinský šéfkuchař navštívil Prahu a slavnostně otevřel restauraci Honoré v Grand Hotelu International

Michelinský šéfkuchař navštívil Prahu a slavnostně otevřel restauraci Honoré v Grand Hotelu International

Legendární pražský hotel uspořádal při příležitosti nového otevření restaurace Honoré šestichodovou večeři, kterou připravil italský michelinský kuchař Angelo Sabatelli. Události se zúčastnili osobnosti české politiky, kultury, médií i byznysu.


Po téměř 30 letech byla v Grand Hotelu International otevřena restaurace Honoré, která se nachází v neprestižnější části celého hotelu. Pří této příležitosti připravili zástupci vedení hotelu vrchol gastronomie pražské zimní sezóny, kdy slavnostní večeři pro hosty připravil světově vyhlášený michelinský šéfkuchař Angelo Sabatelli. „Grand Hotel International jsme převzali před rokem a nyní se soustředíme především na jeho postupnou revitalizaci. V loňském roce se nám podařilo zmodernizovat část pokojů, konferenční místnosti i veřejné prostory. Vrcholem bylo znovuotevření Grand Baru International v ikonické věži hotelu ve 14. patře. Návrat restaurace Honoré považujeme za velký úspěch, protože se bezpochyby jedná o významnou část celé budovy. V úpravách ovšem budeme pokračovat i dále,“ říká Jaroslav Svoboda, majitel skupiny Czech Inn Hotels, která od jara 2023 Grand Hotel International vlastní a provozuje.

Na slavnostní večeři připravil šestichodové menu slavný michelinský šéfkuchař Angelo Sabatelli se svým týmem. Pro hosty restaurace Honoré si připravil menu, které bylo zahájeno pudingem z husích jater, omáčkou z „Moscato di Trani“, doplněné křupavou cibulkou. Dále se podávaly tortelli plněné bramborem a kachním ragú s olivami. Hlavními chody byly mořský vlk v citrónové krustě s lehkou omáčkou arrabiatta a citrónovou emulsí, následované dušeným líčkem se spálenou pšenicí a kořeněnou karotkou. Závěrem byl dezert z čokolády
a oříšků.

  

O Grand Hotelu International 

Grand Hotel International Prague byl postaven mezi lety 1952 – 1956 ve stylu socialistického realismu, nebo také „sorely“, jak se tomuto architektonickému slohu někdy zkráceně říká. Budova měla původně sloužit pouze k ubytování vojáků, ale nakonec byl záměr změněn a z budovy se stal hotel. Původně byl součástí stavby také protiatomový kryt, ve kterém by mohlo přežít 600 osob po dobu 14 dní, ten je nyní využíván jako sklad.
V padesátých letech se nicméně jednalo o nejluxusnější hotel v Československu.  V interiéru dodnes nalezneme unikátní výzdobu z 50. let. Podíleli se na ní přední čeští a slovenští umělci a řemeslníci. Zpracování a design ozdobných prvků a svítidel svou kvalitou příjemně překvapí a můžeme bez nadsázky říci, že je nadčasový.
V interiéru dodnes nalezneme unikátní výzdobu. Podíleli se na ní přední čeští a slovenští umělci a řemeslníci.