5 kroků ke krásným nehtům

5 kroků ke krásným nehtům

Nehty o nás vypovídají více, než se na první pohled může zdát. Prozradí na nás okolí, jak se o sebe staráme, ale také zda jsme zdraví. Přinášíme vám pět rad, jak se o své nehty starat, aby byly bez chybičky. Nehty jsou jakýmsi odrazem našeho celkového zdraví, mohou pouk


Nehty o nás vypovídají více, než se na první pohled může zdát. Prozradí na nás okolí, jak se o sebe staráme, ale také zda jsme zdraví. Přinášíme vám pět rad, jak se o své nehty starat, aby byly bez chybičky.

krasne nehty 134079279

Nehty jsou jakýmsi odrazem našeho celkového zdraví, mohou poukazovat na špatné stravovací návyky nebo nedostatečnou hydrataci. Pro to, aby byly vaše nehty krásné a pevné, musíte hlavně dodržovat zdravou životosprávu a teprve pak se poohlížet po různých přípravcích.

Pečujte o kůžičku

Kůžička u nehtu může být pro úpravu pořádným oříškem, pokud nevíte jak na to. Stačí si pamatovat, že kůžička by se neměla zastřihovat, ale po horké lázni, kdy je měkká a poddajná, spíše zatlačit pomocí gumové nebo dřevěné špachtličky. Buďte při tom velmi opatrná, protože poškozená kůžička u nehtu by mohla způsobit záděrky a infekce.

Hydratace především

Aby byly samotné nehty i kůžička v jejich okolí krásné, musí být dostatečně hydratované. Krom dostatečného přísunu tekutin můžete nehty hydratovat i obyčejnou vazelínou, kterou lze koupit v lékárně, nebo ricinovým olejem.

Vitamín Hkrasne nehty 158564795

Lámavé nehty se sklonem ke štěpení mají nedostatek vitamínu H, biotinu. Ten je obsažený v některých druzích ovoce, především v grapefruitech a melounech, dále v játrech, houbách či arašídech. Vyrábí se i speciální ošetřující laky na nehty obsahující keratin a vitamín H, nebo krémy na ruce a nehty s prospěšnými látkami.

Lakování nehtů

Nalakované nehty nejsou žádnou vzácností. Málokdo však ví, že kromě zkrášlení má lak na nehtech také ochrannou funkci. Investujte do kvalitních laků důvěryhodných značek a vyhrajte si s barvami! Při výběru odlakovače si však dávejte pozor na jejich složení – složky formaldehyd a aceton mohou při častějším používání nehty vysušovat a ničit.

Pilování, stříhání

Při stříhání nehtů si dávejte dobrý pozor, abyste je nezastřihla příliš. Kvalitním pilníčkem pak dorovnejte veškeré nedokonalosti, směrem od krajů nehtů doprostřed. Text: Natalie K.