Podzimní mlsání: Tyto laskominy vám zachutnají!

Podzimní mlsání: Tyto laskominy vám zachutnají!

Smutný podzim je tady a nic nám nezpraví náladu líp než právě sladký  hřích v podobě lahodného pokušení, které milujeme snad všichni. Tyto chutné varianty zbožňujeme i my v redakci.


 

 

Horká čokoláda: Nejlepší je ta domácí

Nakupujete její variantu v prášku, ale tak nějak si říkáte, že její chuť není nijak závratná, což se bohužel nedá říct o její ceně? Zapomeňte na její práškovou formu a raději si ji připravte společně s kamarádkou nebo přítelem v pohodlí domova.

Jak na to? Nemusíte se obávat, tato příprava není nijak náročná, ba právě naopak.

Co  budete potřebovat?  (hořkou, mléčnou nebo bílou) čokoládu, trochu mléka, smetanu na šlehání a čokoládový puding Ve vodní lázni si rozpustíte tabulku čokolády, můžete ji zakápnout trochou mléka, aby měla sametovou konzistenci. Do smetany zamíchejte tři lžičky pudingového prášku a vlijte do rozpuštěné čokolády. Po té ji vařte dokud nebude dostatečně horká…Je to přece jen horká čokoláda.:-) Pokud milujete šlehačku, našlehejte si ji z 33 % smetany.

Šálek čokolády tak dozdobte čepicí domácí šlehačky a poprašte hoblinkami z nastrouhané čokolády.

 

Chroupejte oříšky všeho druhu

Podzim a zima se nesou ve znamení dokonalé chuti skořápkových plodů. Dejte si za úkol ochutnat všechny druhy oříšků jako jsou pistácie, mandle, lískové oříšky, pekanové oříšky nebo kešu. Pokud milujete musli tyčinky a nedáte na ně dopustit, připravte si je doma.  Takovou svačinku můžete dát dětem na svačinku s vědomím, že jste pro ně udělali to nejlepší.

 

Tvar i příchuť čokolády podle vašeho uvážení

Honí vás mlsná na lískooříškovou čokoládu, s kešu,  mandlemi a rozinkami? Jenomže nikde takovou příchuť neprodávají? Nemusíte si nechat zajít chuť, bez problémů si ji můžete udělat doma.

Vaši oblíbenou čokoládu rozpusťte, přidejte trochu másla, plnotučné mléko a přelijte hnědou hmotu do silikonových formiček . Před zalitím druhé vrstvy ji posypejte ořechy nebo lentilkami. Silikonové formičky  dnes koupíte úplně všude.

 

I podzim nás může potěšit, a to třeba těmito chutnými možnostmi...