Úspěšná Celeste Buckingham

Úspěšná Celeste Buckingham

Úspěšný rok Celeste Buckingham. Nominace na zpěvačku i hit roku a megashow na Slávikovi. Téměř deset milionů zhlédnutí na hudebním serveru YouTube, osm měsíců na předních příčkách oficiální hitparády nejhranějších českých a slovenských písní v rozhlasovém éteru a nominace na ceny MTV EMA 2012 v kategorii Best Czech/Slovak Act.


Hit Run Run Run

přinesl sedmnáctileté Celeste Buckingham úspěch nejen v Česku a na Slovensku, ale daleko za jejich hranicemi. Vyvrcholením skvělé bilance písně, díky které si Celeste získala i fanoušky v zemích Blízkého východu a severní Afriky, je nominace na Hit roku v anketě Slávik 2012. Kromě ní zabodovala talentovaná zpěvačka také v kategorii o nejpopulárnější slovenskou interpretku.

 

Nový singl Never Be You

Přestože v éteru už několik týdnů rotuje Celestin nový singl Never Be You, nevytrácí se z něj ani její předchozí hit Run Run Run. Právě naopak! Důkazem je nejen magická hranice deseti miliónů zhlédnutí, kterou píseň v těchto dnech atakuje na YouTube, ale také nominace skladby na prestižní ocenění v anketě o nejoblíbenější interprety slovenské populární hudby Slávik 2012 v kategorii Hit roku. V prvním kole sms hlasování se totiž právě Run Run Run dostal mezi pětici hitů s nejvyšším počtem hlasů. O absolutním vítězi kategorie Hit roku se rozhodne během samotného přímého přenosu v neděli 3. února.

 

Tím ovšem zpěvaččin „útok“ na Sláviky nekončí. Fanoušci podpořili svojí oblíbenkyni i v další z hlavních kategorií a autorka a interpretka debutu Don´t Look Back bude bojovat také o cenu v kategorii zpěvaček po boku někdejších Zlatých slavic Jany Kirschner, Tiny či Zuzany Smatanové.

která se kvůli škole a novým pracovním nabídkám začátkem léta s celou rodinou přestěhovala do Spojených států, chce při této příležitosti fanouškům osobně poděkovat za podporu v uplynulém mimořádně úspěšném roce. Proto si vyhlášení výsledků nenechá ujít. A stejně jako na galavečeru Český slavík Mattoni 2012 i na jeho slovenské obdobě nebude chybět mezi účinkujícími. Jak organizátoři prozradili, bude jedním z exkluzivních hostů slavnostního večera, jež odvysílá 3. února od 20:30 TV JOJ. Diváci se mohou těšit na speciální set s Majkem Spiritem doprovázený taneční megashow, v které zazní písně Run Run Run i Never Be You.

 

CELESTE BUCKINGHAM - BIO

Celeste Rizvana Buckingham se narodila 3. května 1995 v Curychu švýcarské matce a americkému otci, v žilách ji ale koluje po prarodičích také íránská, irská, anglická a ruská krev. Multikulturní prostředí, ve kterém vyrůstala, ovlivnilo nejen její zájmy, ale odráží se i v její tvorbě. Hudbě propadla v útlém věku, své první vystoupení na veřejnosti absolvovala již ve třech letech, kdy přerušila probíhající koncert, vyžádala si mikrofon a konsternovanou kapelu poprosila o hudební doprovod. Ve dvanácti začala sama psát texty, jedna z jejích prvních písní je ‚Blue Guitar‘. V současnosti žije střídavě v Bratislavě a v USA. Hovoří plynně čtyřmi jazyky a byla přijata na dvě nejprestižnější hudební školy na světě - Berklee College of Music v Bostonu a Belmont University v Nashvillu. Na posledně jmenovanou v září loňského roku také nastoupila.  

 

 Zdroj: SLAVICA