Workoholismus není ctnost, ale problém také pro zaměstnavatele

Workoholismus není ctnost, ale problém také pro zaměstnavatele

Syndrom vyhoření ohrožuje podle statistik třetinu českých zaměstnanců, dbát na udržitelné zatížení svých lidí se české firmy ale teprve učí.


Zdraví na pracovišti se věnovala špičkově obsazená konference


Společnost MultiSport v říjnu pořádala konferenci Prevence syndromu vyhoření v zaměstnání, na kterou se do budovy Business Link Visionary v pražských Holešovicích sjelo více než 200 personalistů z celé republiky. „Cesta k vyhoření začíná workoholismem,“ varoval přítomné jeden ze speakerů, psycholog a terapeut Otakar Chaloupka. „Firmy či nadřízení by workoholismus neměli vnímat jako pozitivní a už vůbec neklást za vzor. Naopak je nutné dbát na dlouhodobě udržitelné pracovní nasazení zaměstnanců.“

Pracovitost je bezesporu kladnou vlastností. Když ovšem člověk nedokáže přestat pracovat, ničí život svůj
i svých blízkých a může skončit kolapsem. Přepracování zaměstnance přitom poškozuje také zaměstnavatele. Speakeři, mezi které patřili celosvětově uznávaní kouči Charline S. Russo a Jan Mühlfeit nebo přední česká psychoterapeutka Zdenka Kmuníčková, se shodli na následujících tipech, jak přetížení zaměstnanců předcházet.

  • Monitorovat pracovní nasazení každého zaměstnance, dbát na jeho regeneraci
  • Naslouchat a dávat pozitivní zpětnou vazbu
  • Eliminovat stresující a demotivující faktory na pracovišti
  • Zvyšovat povědomí zaměstnanců o rizicích vyhoření
  • Podporovat zdravý životní styl, ať už formou benefitů či aktivitami na pracovišti

„Konference Prevence syndromu vyhoření v zaměstnání byla naší první akcí tohoto druhu s tím, že se tématu budeme nadále věnovat,“ zdůrazňuje Marián Škripecký, Managing Partner ve společnosti MultiSport. „Ostatně už dnes vedle oblíbené karty MultiSport nabízíme také široké spektrum eventů zaměřených na duševní i fyzické zdraví. Teambuildingy kombinující wellness a sport, celofiremní sportovní turnaje nebo zdravotně-edukační workshopy, které pomáhají vyhoření zaměstnanců předcházet.“

„Předcházet syndromu vyhoření pomáhá také práce z domova nebo z flexibilních kancelářských prostor. Díky komplexnímu servisu flexibilních kanceláří se mohou pracovníci naplno soustředit, a navíc se potkávají s lidmi
z různých oborů, od nichž mohou načerpat inspiraci pro svou práci,“
uzavírá Jana Gerhátová z centra Business Link Visionary, v jehož prostorech se konference uskutečnila.

Program konference najdete zde a nabídku eventů MultiSport zde.

 

 

 

O společnosti MultiSport Benefit, s.r.o.:

Firma MultiSport Benefit, s.r.o., působí v ČR od roku 2010 a je dceřinou společností Benefit Systems SA. Tato mateřská společnost byla založena v roce 2001 a zaujímá vedoucí postavení na polském trhu zaměstnaneckých benefitů v oblasti sportu a relaxace. Hlavním produktem společnosti MultiSport Benefit, s.r.o., je karta MultiSport – zaměstnanecký benefit, který může zaměstnavatel pracovníkům buď plně hradit, na jeho financování se podílet, nebo si kartu zaměstnanec platí na měsíční bázi sám.

Kartu MultiSport mohou zaměstnanci využít každý den na jeden volný vstup v síti více než 2 600 sportovních
a relaxačních zařízení po celém Česku a Slovensku. Na výběr zde mají přes 260 druhů aktivit. Tento benefit tedy dává svým vlastníkům možnost vyzkoušet si různé aktivity a dělat zrovna to, na co mají náladu.

Karta MultiSport dnes dává více než 190 000 zaměstnancům příležitost, aby se cítili lépe jak po fyzické, tak
i psychické stránce. Díky tomu jsou zdravější, spokojenější a v práci výkonnější. Pomáhá tak se snížením fluktuace zaměstnanců a posílením loajality vůči zaměstnavateli.