Ženy, nebuďte dokonalé, buďte především své

Ženy, nebuďte dokonalé, buďte především své

Současný svět stále více prahne po dokonalosti. Dokonalí lidé jsou vidět odevšad. Všichni perfektně vědí, co je třeba umět, vědět, znát, jak vypadat, jak se oblékat a česat. Zkrátka jak směřovat k dokonalosti. Jenže ruku na srdce, je to vůbec možné být dokonalý? A hlavn


Současný svět stále více prahne po dokonalosti. Dokonalí lidé jsou vidět odevšad. Všichni perfektně vědí, co je třeba umět, vědět, znát, jak vypadat, jak se oblékat a česat. Zkrátka jak směřovat k dokonalosti. Jenže ruku na srdce, je to vůbec možné být dokonalý? A hlavně je to vůbec zdravé? Vždyť právě v různých nedokonalostech, odchylkách vzniká pestrobarevnost života.být svá náhled

Snaha smazávat osobitost není šťastná

Bohužel existuje snaha smazávat osobitost. Částečně i my sami svoji osobitost potlačujeme. Bojíme se, že když budeme příliš výrazní, bude to budit nežádoucí pozornost. Lidé po nás budou pokukovat. „Proboha co si vzala na sebe?“, řeknou si při pohledu na ženu, která se oblékne do modrého kabátu, když zrovna všechny ostatní nosí kabáty červené. Proto si žena už podruhé raději vezme červený kabát, protože bude mít prostě strach vymykat se svým oblékáním, názory, nápady z davu. Strach přitom může být velice svazující a ničivý. Likviduje naši svobodu.

Naplňujte svoje očekávání

Je ale škoda svoji osobnost stále potlačovat. Mnohem lepší je, když ji můžete dát najevo. Ukážete okolí, co vás baví, jaké máte koníčky, jakou hudbu posloucháte. Co vás naštve nebo naopak potěší. A vůbec přitom není třeba být dokonalý. Vždyť přece dokonalost tkví právě v nedokonalosti. Je škoda trápit se a trávit život tím, že budete naplňovat očekávání někoho jiného. Naplňujte očekávání vás samotných! Jakmile to zkusíte, zjistíte, že být ve vnitřní harmonii, spokojenosti, znamená také přenášet tuto spokojenost dál. I vaše okolí se potom rázem jakoby rozsvítí. Budete přenášet pocit štěstí i k jiným lidem.

Ochutnejte dávku vzrušení

Ženy netvařte se proto vždy jako dokonalé manželky, milenky, matky, dcery, snachy, tchyně a jakými dalšími úlohami vás život obdařil. Neřiďte se stále jenom tím, co od vás okolí chce a očekává. Dejte průchod svým osobitým touhám, vrhněte se klidně po hlavě do nějakého vzrušení. Hrajte. Sama se sebou, se svým okolím. Zkuste třeba něco, co jste nikdy nezkusila, ale přitom po tom v hloubi duše toužíte. Nebojte se čas od času odhodit masku a být skutečně svá. Proniknout do věcí a překvapit své okolí. Uvidíte, že touhle hrou, která vám přinese vnitřní uspokojení, nadchnete lidi kolem sebe. Najednou bude jejich respekt vůči vám mnohem silnější. Už nebudou chtít, abyste byla dokonalá, ale abyste byla svá.